I C 475/21 - wyrok Sąd Okręgowy w Suwałkach z 2022-06-29
Sprostowano pkt II – post. 15/09/2022 r.
Sygn. akt I C 475/21
WYROK
W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Dnia 29 czerwca 2022 roku
Sąd Okręgowy w Suwałkach I Wydział Cywilny w składzie następującym:
Przewodniczący |
sędzia Aneta Ineza Sztukowska |
po rozpoznaniu w dniu 29 czerwca 2022 roku w Suwałkach
na posiedzeniu niejawnym
sprawy z powództwa Prokuratora Okręgowego w Suwałkach
przeciwko (...) Sp. z o.o. z siedzibą w W., T. Z. i B. Z.
o stwierdzenie nieważności umowy
I. stwierdza nieważność umowy pożyczki nr (...) zawartej dnia 25.01.2016 r. pomiędzy pozwanymi (...) Sp. z o.o. z siedzibą w W. a T. Z. i B. Z.;
II. stwierdza nieważność umowy przeniesienia własności nieruchomości:
I. położonej we wsi W., gminie K., powiecie (...), województwie (...), stanowiącej działki gruntu oznaczone w ewidencji gruntów numerami: (...), o łącznej powierzchni 35 ha 2.000 m 2 objętej księgą wieczystą KW (...) prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Olecku
II. położonej we wsiach W. i S., gminie K., powiecie (...), województwie (...), stanowiącej działki gruntu oznaczone w ewidencji gruntów numerami: (...), o łącznej powierzchni 24 ha 8.600 m 2 objętej księgą wieczystą KW (...) prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Olecku
III. we wsi W., gminie K., powiecie (...), województwie (...), stanowiącej działkę gruntu oznaczoną w ewidencji gruntów numerem (...), o powierzchni 2 ha 4.600 m 2 objętej księgą wieczystą KW (...) prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Olecku
na zabezpieczenie wierzytelności z tytułu umowy pożyczki szczegółowo opisanej w pkt I niniejszego wyroku, zawartej w dniu 25.01.2016 roku pomiędzy pozwanymi (...) sp. z o.o. z siedzibą w W. a B. Z. i T. Z. przed notariuszem R. F., w jego kancelarii w L., za numerem Repertorium (...);
III. odstępuje od obciążania pozwanych brakującymi kosztami sądowymi;
IV. przyznaje r.pr. K. K., prowadzącej kancelarię radcy prawnego w S. wynagrodzenie w kwocie 10.800,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy osiemset złotych 00/100) powiększone o należny podatek VAT za pełnienie w niniejszym postępowaniu funkcji kuratora pozwanego (...) Sp. z o.o. z siedzibą w W.
sędzia Aneta Ineza Sztukowska
Podmiot udostępniający informację: Sąd Okręgowy w Suwałkach
Osoba, która wytworzyła informację: sędzia Aneta Ineza Sztukowska
Data wytworzenia informacji: